Szkolenie 2 – Erasmus+

Szkolenie w Nicei z Erasmusem+

W ramach programu Erasmus+ panie: Gabriela Pietrzak i Aleksandra Niedźwiedź-Stawarz miały możliwość poszerzać swoje kompetencje na szkoleniu dla nauczycieli w Nicei we Francji.
W dniach 23-28 sierpnia 2021 r odbyło się szkolenie w ramach w/w programu. Temat szkolenia Stress Management and Recognition: Key Strategies for Teachers, który idealnie wpasował się w sytuację pandemiczną na świecie oraz w szkole.
Celem szkolenia było:
wykorzystanie praktycznych narzędzi zarządzania stresem w pracy w szkole, – poznanie inteligencji emocjonalnej jej wpływu na redukcję stresu oraz wykorzystanie jej podczas lekcji,
– pomoc uczniom w zarządzaniu stresem,
– poznanie technik relaksacji potrzebnych w redukowaniu stresu,
– wspieranie odporności i radzenia sobie ze stresem w środowisku edukacyjnym. Kurs pozwolił również na poznanie kultury i przyrody francuskiej szczególnie w obszarze Lazurowego Wybrzeża. Wyjazd dał również możliwość doskonalenia języka angielskiego oraz poznania osób z Litwy i Australii.
Wszystko to stało się możliwe, ponieważ nasza „Dwudziestka” jest beneficjentem programu Erasmus+, w ramach którego realizuje unijny projekt o nr 2020-1-PL01-KA101-080297. Projekt, adresowany do nauczycieli, przewiduje trzynaście mobilności kadry edukacji szkolnej, których głównym celem jest wzrost kompetencji zawodowych pracowników oświaty.
Po szkoleniu nauczyciele przeprowadzą zajęcia z uczniami, na których opowiedzą o kulturze i charakterystyce Francji w szczególności Lazurowego Wybrzeża oraz będą wykorzystywać narzędzia i techniki wpływające na redukcję i radzenie sobie ze stresem podczas zajęć w szkole.

Skip to content