7 listopada około 40 uczestników konkursu „Poznaj Świętego” w nagrodę za udział 
w finałowych zmaganiach przeżyło kosmiczną przygodę w Planetarium Śląskim 
w Chorzowie. W ramach przepięknego seansu „Kometa nad Szwajcarską Doliną” budynek Planetarium zamienił się w gigantyczny statek kosmiczny, którym udaliśmy się w stronę tytułowej komety. Mikołaj opowiedział nam o gwiazdozbiorach, planetach i innych ciałach niebieskich. 

Po seansie udaliśmy się na interaktywną wystawę „GEOFIZYKA”. Najpierw oglądaliśmy jak z kosmosu wygląda Ziemia i inne planety Układu Słonecznego, a następnie przeżyliśmy symulowane trzęsienia ziemi.  Byliśmy również świadkami powstawania chmur 
i opadów atmosferycznych. Na koniec stworzyliśmy własną prognozę pogody, którą 
w „prawdziwej” telewizji przedstawiła wybrana przez nas osoba. Po wystawie oprowadzały nas przesympatyczne Panie, które w przystępny sposób opowiedziały nam o trudnych zjawiskach związanych z sejsmologią i meteorologią. Starsi uczniowie odbyli lot symulatorem do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej i było to dla nich gwoździem programu.

Raz jeszcze bardzo gorąco dziękujemy Pani Danucie Sobczyk, która zorganizowała dla nas to wyście oraz Dyrekcji i Pracownikom Planetarium za przesympatyczne przyjęcie naszej grupy i zapewnione atrakcje. Spędziliśmy u Was niezwykle ciekawy i pouczający czas. Pozostajemy pod wrażeniem i polecamy wszystkim wizytę w naszym Śląskim Parku Nauki!

Organizatorki konkursu: 

Katarzyna Bednarek, Małgorzata Brożyna, Sonia Labryga, Izabela Janowska – Jelito

Skip to content