W dniu 14 grudnia 2021 grupa ponad trzydziestu uczniów klas IVa i IVc skorzystała z możliwości udziału w przedsięwzięciu „Poznaj Polskę” zainicjowanego i w znaczącej mierze finansowanego ze środków Ministerstwa Edukacji i Nauki. Wycieczkę opracowały oraz aplikowały o udział projekcie wychowawczynie klas czwartych – panie Marzena Kipa i Anna Rawska – Białek.
Pierwszym punktem tej edukacyjnej wycieczki było zwiedzanie Kopalni Soli „Wieliczka” oraz Muzeum Żup Solnych. Po niemal dwugodzinnej wędrówce korytarzami kopalni nadszedł czas na posiłek w położonej w pobliżu restauracji o wdzięcznej nazwie „Warzelnia smaków”. Była to również chwila wytchnienia przed spacerem ulicami Starego Miasta w Krakowie i kolejnymi zajęciami. Uczniowie wraz z opiekunami udali się bowiem do Muzeum Narodowego, by tam w małych grupach aktywnie uczestniczyć w lekcjach muzealnych poświęconych rzemiosłu artystycznemu, polskim stylom narodowym oraz polskiej sztuce. Ta intensywna pod względem programu i pełna wrażeń wycieczka była dla uczniów okazją do zdobywania wiedzy w nieformalny i atrakcyjny sposób: wiedzy o zabytkach i osiągnięciach polskiej kultury narodowej.
Cieszymy się i czujemy satysfakcję, że uczniowie naszej szkoły skorzystali z szansy udziału w przedsięwzięciu „Poznaj Polskę”. Oby więcej podobnych inicjatyw 🙂

Skip to content