Szkoła Podstawowa nr 20 z Oddziałami Integracyjnymi im. Wł. Broniewskiego

Gdzie szukać wsparcia

Konwencja o Prawach Dziecka to międzynarodowy dokument, który podpisują państwa i zobowiązują się przestrzegać zapisanych w nim praw. W dniu 7 czerwca 1991 roku podpisała Konwencję i od tego momentu jej przepisy obowiązują także w Polsce. Konwencja jest napisana trudnym prawniczym językiem. Tu znajdziesz przystępną dla siebie wersję > LINK

Dowiedz się więcej:

Dominik odpowiada na listy

Tu znajdziesz wsparcie

W sytuacji, kiedy uznasz, że Twoje prawa są łamane lub naruszane możesz zwrócić się o wsparcie. Zadzwoń pod numer 800 12 12 12. To telefon zaufania Rzecznika Praw Dziecka.

Pod tym telefonem czekają tam na Ciebie ludzie, którzy Ci pomogą.

Eksperci z Telefonu Zaufania pomogą Ci rozwiązać Twój problem, wyjaśnią, co robić, jak się zachować, gdzie znaleźć konkretne wsparcie.

PAMIĘTAJ

  • ZA DARMO
  • ANONIMOWO, Nie musisz się przedstawiasz ani mówić, skąd dzwonisz
  • NIKT SIĘ NIE DOWIE o tej rozmowie, ani rodzice, ani szkoła, ani znajomi

Od 2008 roku działa telefon zaufania 116 111 – dla dzieci i młodzieży, który należy do ogólnoeuropejskiej grupy bezpłatnych linii telefonicznych o charakterze społecznym.

Linia działa codziennie, 24 godziny na dobę. Jest obsługiwana przez wykwalifikowanych psychologów i pedagogów, którzy rozmawiają z młodymi ludźmi o ich problemach i mogą udzielić profesjonalnej porady w sytuacjach kryzysowych.

Scroll to Top
Skip to content