Szkoła Podstawowa nr 20 z Oddziałami Integracyjnymi im. Wł. Broniewskiego

Plastycy na XVIII Pikniku Malarskim Sielskie Klimaty

W czwartkowy słoneczny dzień grupa uzdolnionych plastycznie uczniów klas IV-VIII pod opieką pani Izabeli i Agnieszki, wzięła udział w XVIII Pikniku Malarskim Sielskie Klimaty. Impreza zorganizowana została przez Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. Józefa Pankiewicza w Katowicach,Chorzowskie Centrum Kultury i Muzeum Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie.
Piknik malarski to impreza rozwijająca aktywizację twórczą dzieci i młodzieży w zakresie malarstwa. Prace plastyczne zostały wykonane w plenerze, poprzez rozwijanie umiejętności poszukiwania inspiracji w istniejących obiektach architektonicznych i sztuki stosowanej. Działania twórcze mają również na celu popularyzację zbiorów Parku Etnograficznego, jednocześnie przybliżenie kultury materialnej dawnych wieków na terenie Śląska.
• Zamknięcie wystawy poplenerowej oraz wręczenie nagród odbędzie się 27 października o godzinie 12:00 w galerii Państwowego Liceum Sztuk Pięknych im. Józefa Pankiewicza w Katowicach, ul. Ułańska 7a (os. 1000-lecia).
• Czas trwania wystawy 11.10.2023–27.10.2023 r. w galerii PLSP w KATOWICACH.
Zapraszamy na wystawę oraz trzymamy kciuki!
Scroll to Top
Skip to content